Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"


Sklenik.cz > Jak poznat kvalitní polykarbonát

Jak poznat kvalitní polykarbonát

Jak poznat kvalitní polykarbonát ?  

Úplným základem pro dlouhou životnost plastového skleníku je použití kvalitního polykarbonátu od renomovaného výrobce:

  • Prodloužená záruka - pouze prodejci kvalitního polykarbonátu, který splňuje všechny normy dokáží nabídnout prodlouženou záruku. Chtějte tedy po svém prodejci prodlouženou záruku na polykarbonát.
  • Řez polykarbonátové desky by měl být pravidelný - nepravidelné, případně stlačené nebo otřepané konce desek naznačují nesprávnou manipulaci při řezání desky. Desky by se správně měly řezat speciální pilou. Výše uvedené nedostatky naznačují, že se deska krájela, nikoliv řezala.
  • V polykarbonátu naleznete malinké krupičky - znamená to, že granule roztaveného polykarbonátu byly ve výrobě smíchány s recyklovanými plasty, takže složky směsi měly rozdílnou teplotu tavení. To způsobí v dohledné době fyzický rozpad desky. 
  • Kvalitní polykarbonát by měl být při koupi krystalicky čirý - pokud je mírně nažloutlý, tak jedná se o nekvalitní polykarbonát druhé jakkosti.
  • Standardy ISO nejsou vždy 100% pojítkem kvality - potisk na fólii zájemce o koupi informuje, že desky jsou certifikované podle světových standardů ISO a dalších mezinárodních potvrzení kvality. Ale pozor – bez uvedení výrobce není na tomto světě síla, jak tyto údaje ověřit. Navíc často uváděné ISO 9001:2000 pouze potvrzuje, jak byl produkt vyroben a skladován, a ne z čeho je opravdu vyrobený.
  • I polykarbonát má své jasné fyzikální vlastnosti - tvrzení, že polykarbonát vydrží i 60oC (i 70oC !!) sice zní relativně dobře, nicméně k dosažení takové povrchové teploty desky stačí běžná letní vedra. Hlavně – kvalitní polykarbonát má standardně vydržet 100-120oC. Tím pádem je velmi důležité, aby na desce byl uveden výrobce polykarbonátu, pokud tam není uveden, jedná se velmi pravděpodobně o polykarbonát podřadné jakkosti.
NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@sklenik.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.